Австрія

Столиця: Відень (1,6 млн. осіб).
Час: Відстає від Київського на одну годину.
Загальні відомості про країну: Географічне положення: Держава розташована у гірських районах Центральної Європи (Альпи). Не має виходу до моря.  Найвища вершина – г. Грос-Глокнер на півдні (3797 м). Площа країни – 83,8 тис. кв. км. Межує з Італією, Словенією, Ліхтенштейном, Швейцарією, Німеччиною, Чехією, Угорщиною і Словаччиною.
Офіційна мова: Німецька.
Населення: Чисельність – 8 млн. осіб, австрійці складають понад 90%. Національні меншини: німці, хорвати, угорці, словенці, чехи, італійці, серби і румуни.
Основні релігії: Християнство – протестантизм (8%) и католицизм (80%).
Клімат: Помірно-теплий, в альпійских районах гірський. Середня температура січня -1,8 гр., липня +18,4 гр. Гірськолижний сезон триває до середини квітня, а взагалі туристичних сезонів два: літній і зимовий. Існують природні небезпеки, пов’язані з відпочинком в Альпах – в першу чергу лавини.
Здоров’я: Медичне обслуговування платне. Прививки не потрібні.
Візовий режим: Шенгенська віза. Туристична віза видається на визначений термін і не продовжується в Австрії. Консульский збір 35 євро.
Митниця:  Дозволений безмитний ввіз міцних спиртних напоїв – 1л, вина – 2л, 200 сигарет, 50 сигар или 250 г тютюну, туалетної води – 0,25л, духів – 50г. Заборонений вивіз без спеціального дозволу предметов і речей, що становлять історичну аба художню цінність. Для туристів, що подорожують на автомобілі, митні документи на машину не вимагаються, але потрібна страхівка.
Гроші: Євро
Визначні пам’ятки: Природні: Альпи – центр гірського туризму.
Культурні: Відень – Старе місто, що склалося навколо середньовічної фортеці. Поруч із ним готичний собор Св. Стефана (XIII – XIV ст.) – символ Відня, біля якого городяни збираються на Новий Рік. У місті встановлені численні пам’ятники композиторам, що жили тут: Моцарту, Бетховену, Шуберту, Брамсу, Штраусу й ін. З музеїв варто відвідати Музей історії мистецтв, Австрійську Галерею, Музеї техніки, природничий, фольклору й етнографії, будинок- музей Моцарта. До найгарніших будинків відносять ратушу (1872 – 1883 рр.), Бургтеатр (1874 – 1888 рр.), будинок парламенту (1883 р.) і Віденську Оперу (1861 – 1869 рр.), Імператорський палац Хофбург, барочну церкву Карлскірхе (1739 р.), Штадтпарк, палац Бельведер з парком, літній імператорський палац Шенбрунн. З дітьми можна відвідати найстаріший у світі зоопарк, заснований у середині 18 сторіччя, парк відпочинку Пратер, Віденський Ліс. Зальцбург – музична столиця Європи, батьківщина Моцарта (зберігся його будинок, де зараз розташований музей), друге за населенням місто Австрії, столиця землі Зальцбург. Тут проходять музичні фестивалі, які приваблюють прихильників класичної музики з усією Європи. Архітектурні пам’ятки: Монастир Св. Петра (VII ст.), палац Мірабель, потішний палац Хельбрунн, фортеця Хоен- Зальцбург (XI ст.), собор XVII ст. Грац – замок XI ст., собор Тевтонських лицарів (XIII ст.), церква XVI ст. (вівтар розпису знаменитого живописця Тінторетто). Лінц – Колона Трійці (1723 р.), собор XVII ст. “Alter Dom” (Dom – у перекладі і є собор), замок XV ст. Інсбрук – столиця курорту – європейського центру альпінізму й гірськолижного спорту. Тут основні визначні пам’ятки це замок Фюрстенбург (XV ст.), францисканський собор (XVI ст.) і колишній імператорський палац (XVII ст.)
Транспорт: Міський транспорт: автобуси, трамваї, у Відні – метро (“U-Bahn”), швидкісна залізниця (“S-Bahn”). Квиток для проїзду діє на протязі 1 години (поїздка в один кінець). Можна придбати квитки на 1 день, 3 дні, тиждень, місяць. Разові квитки потрібно компостувати. Їздити по країні можна автобусом або залізницею. Між Віднем і Баденом ходить швидкісний трамвай. На залізничних станціях можна арендувати велосипед. Таксі замовляють по телефону (біля вокзалів і великих готелів вони чергують цілодобово). Для оренди автомобіля вам знадобляться міжнародні права і 2 кредитні картки. За проїзд по автострадах і швидкісних шосе знімається податок, в том числе у містах.
Покупки: Покупки краще робити під час сезонних розпродажів, котрі проводяться два раза на рік: з кінца грудня по березень і в липні – серпні.
Чайові: Чайові в ресторані – 10% від рахунку, якщо в нього не входить обслуговування, послуги носильника на вокзалах і в аэропортах оплачуються по фіксованих тарифах, у всіх інших випадках – 5-10%.
Традиційна кухня: Найбільш популярна національна страва – сардельки і ковбаски разних видів з різними гарнірами і соусами. Звичайно, в меню кожного ресторану пропонують знаменитий “віденский шніцель”. Відвідуючи Австрію, обов’язково зайдіть у знамениті віденські кав’ярні, які набули всесвітньої популярності в кінце дев’ятнадцятого – початку двадцатого ст. Тоді ж кав’ярні стали улюбленим місцем зустрічі людей творчих професій – письменників, художників і артистів. Уявлення про таку кав’ярню початку минулого століття можна і тепер отримати в центре Відня. Варто тілько зайти в кав’ярню “Хавелка” за адресою Dorotheergasse, 6. Популярні напої – вино, пиво, кава. З кондитерських виробів популярні шоколадний торт “Захер”, віденський пиріг “гугельхупф”, рулет з яблук, сухарів та ізюму “апфельштрудель”.
Телефони: Код країни: +42; Коди великих міст: Відень (1), Грац (316), Лінц (70), Зальцбург (662), Інсбрук (512). Пожежна охорона: 122; Поліція: 133; Швидка допомога: 144; Аварійна дорожна служба: 120, 123; З 18:00 до 8:00 у будні дні, у вихідні і святкові дні протягом цілого дня міжнародні і міжміські телефонні розмови будуть дешевші.
Посольства і консульства: Посольство Австрійської Республіки в Україні Канцелярія: м. Київ, вул. Івана Франка, 33 Тел.: (+38-044) 288-09-43, 288-09-42 Факс: (044) 230-23-52 E-mail: kiew-ob@bmaa.gv.at КОНСУЛЬСЬКИЙ ВІДДІЛ Телефон (+38-044) 289-57-59

Курорти:

  1. Відень
  2. Зьольден
  3. Цель-ам-Зе
  4. Бад-Гастайн
  5. Ішгль
Category: Країни


Коментування заблоковано.