Грузія

Столиця: Тбілісі
Час: +1 год до Київського часу влітку, +2 взимку
Загальні відомості про країну: Мальовнича Грузія розташована у західній частині Закавказзя, між гірськими ланцюгами Великого та Малого Кавказу. На півночі межує з Російською Федерацією, на сході і південному сході – з Азербайджаном і Вірменією, на півдні – з Туреччиною, на заході омивається водами Чорного моря.
Офіційна мова: Державною мовою Грузії є грузинська мова.
Населення: 5,72 млн. чоловік. Грузини – 70,1%, вірмени – 8,1%, росіяни – 6,3%, інші народи – азербайджанці, осетини, греки, курди, ассірійці, абхази та ін.
Основні релігії: Більшість етнічних грузинів належить до грузинської православної церкви, гілки православного християнства. Грузія стала другою (після Вірменії) державою, яка прийняла християнство як офіційну релігію.
Клімат: Клімат Грузії залежить від регіону: субтропічний у Колхідській долині і на Чорноморському узбережжі та континентальний в гірських районах.
Візовий режим: Безвізовий режим для українських туристів.
Гроші: Ларі. У обігу купюри номіналом в 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 ларі, золоті монети номіналом 500 і 1000 ларі. Широкий вжиток мають долари США, особливо в приватному секторі.
Визначні пам’ятки: Ананурі, мальовнича фортеця XVII століття, розташована над річкою Арагві, в 60км на північ від Тбілісі.
Гоніо, фортеця, розташована в 12 км на південь від Батумі, біля кордону з Туреччиною. Фортеця вперше згадується ще в Греко-римських літописах, але свого нинішнього вигляду набула у XVI столітті, за час турецького правління.
Местіа, відомий унікальними середньовічними сторожовими вежами, що охороняли місто.
Сігнахі укріплене місто в східній Кахетії, в 30км на схід від Телаві. Добре збереглися міські мури, що оточують стару частину міста, а зі сторожових веж відкривається чудовий вид на долину річки Алазані.
Тмогві – невелика фортеця на прямовисній скелі, що височіє над річкою Мткварі, у південно-східній Грузії. Фортеця розташована в годині ходьби від знаменитого печерного міста Вардзія.
Харцвісі розташований поблизу містечка Ахалкалакі та печерного міста Вардзіі. Легенда свідчить, що ця цитадель була узята Олександром Македонським. У XII столітті замок відродився знов і незабаром розрісся до масштабів міста.
Традиційна кухня: Багата Грузинська кухня включає в себе різноманіття м’ясних страв, найбільш характерні з яких шашлик “мцваді”, своєрідні пельмені “хінкалі” з рясно приправленою зеленню та спеціями баранини. Зелень та вино – це дві обов’язкові страви, що входять до будь-якого обіду.
Грузинське вино вважається одним із найоригінальніших продуктів виноробства у світі. Для цього тут самою природою створені всі умови – гірський рельєф, велика кількість сонця, родючі грунти і достатня кількість опадів в районах основного виноробства (Алазанська долина, Цинандалі, долини Горі і Мухрані, басейнах річок Ріоні і Цхенісцкалі, Хванчкара).

Category: Країни


Коментування заблоковано.