Домініканська Республіка

Столиця: Санто-Домінго
Загальні відомості про країну: Держава у Вест-Індії, що займає східну частину острова Гаїті, а також ряд невеликих островів. Єдину границю має з Гаїті, що займає західну частину острова. Найближчі сусіди Домініканської Республіки – Куба на північному сході, Ямайка на заході й Пуерто-Ріко на сході. Омивається Атлантичним океаном на Півночі, Карибським морем – на Півдні й протокою Мона на Сході. Площа країни – 48,7 т. кв. км. Рельєф гористий (найвища точка – пік Дуарте на північному-заході 3175 м), однак між хребтами й на узбережжі – родючі рівнини. На схилах гір ростуть вічнозелені тропічні ліси з цінними породами дерев. Ліси займають 22% території країни, решта – савани й чагарникові зарості. На острові вирощують тютюн і банани, кукурудзу й томати, цукрову тростину і каву. Адміністративно-територіальний поділ: 26 провінцій і один національний округ.
Клімат: Тропічний, пасатний. Середньомісячні температури протягом усього року +25+27 градусів, у рік випадає 1-2 тис. мм опадів. Часте явище – тропічні урагани. Температура води: 21-25 градусів вище нуля. Період можливих ударів циклонів припадає на липень – серпень.
Здоров’я: Необхідно зробити щеплення від жовтої лихоманки. Вживати сиру воду в жодному разі не можна, навіть для миття фруктів або приготування льоду, рекомендується пити тільки воду у пляшках.
Митниця: Заборонений вивіз, без спеціального дозволу, предметів і речей, що представляють історичну й художню цінність.
Гроші: Домініканське песо = 100 сентаво. В обігу перебувають банкноти цінністю 1000, 500, 100, 50, 20, 10, 5 і 1 песо й монети 1 песо і 50, 25, 10, 5 і 1 сентаво. У країні офіційно приймається тільки національна валюта. Іноземну валюту можна обміняти в готелі або в комерційних банках, які працюють із 8 до 15 год. Не рекомендується обмінювати гроші на вулиці та на ринках – поширене шахрайство відносно туристів. У приватних закладах долари приймаються повсюдно, але здачу можуть дати в песо.
Визначні пам’ятки: Природні: Сотні кілометрів білосніжних пляжів, коралові рифи, надзвичайні пляжі Пуерто- Плата, солоне озеро Лаго Енрікільо, острів Каталіна з дуже багатою морською фауною – одне із кращих місць для занять підводним плаванням, Лимонний водоспад, після купання у якому, як стверджують місцеві жителі, ви проживете у достатку до кінця своїх днів, лагуна Грі- Грі – казковий світ мангрових заростей, ліан і пальм у дельті річки. Національні парки – Армандо- Бермудес, Дель- Есте й Лос-Айтісес. Культурні: Санто- Домінго – Собор Санта Марія ла Менор з останками Х. Колумба (16 ст), вежа Торре-Де-Оменахе, церкви Сан-Ніколас і Сан-Франціско (16 ст), Фортеця Осама, Ворота Карлоса III, Будинок Родріго де Бастидаса, Будинок Эрнана Кортеса, Національний пантеон, Палац Ніколаса де Овандо, Площа Марії де Толедо, Каплиця Нуэстра Сеньйора де Лос Ремедіос, Сонячний годинник, Ворота Сан-Дієго або Морські ворота, Палац Алькасар-Де- Колонь,музей Лас-Касас- Реалес, Національний ботанічний сад, зоопарк, парк Міродор-Сур, підводний парк і музей Ла-Калета, маяк Колумба.
Чайові: Чайові вже включені у вартість обслуговування в готелях, однак покоївкам у готелі прийнято давати 1-2 долари. У ресторанах прийнято залишати чайові в розмірі 10% від вартості замовлення. Носильникам звичайно дають 1-2 долари.

Category: Країни


Коментування заблоковано.