Єгипет

Столиця: Каїр
Час: Час відстає від Києвського на одну годину тільки протягом певного періоду весною і восени.
Загальні відомості про країну: Держава розташована на північному сході Африки і на Сінайському півострові в Азії.
На Півночі омивається водами Середземного моря, на Сході – Червоного моря. На сході Єгипет межує з Палестиною (Сектор Газа) та Ізраїлем, на півдні з Суданом, на заході з Лівією. Площа країни – 1001,4 тис. кв. км. Найбільші міста – Каїр, Александрія, Порт-Саїд, Луксор, Асуан. Майже вся територія країни лежить в зоні тропічних пустель, рельєф – в основному плато висотою від 300 до 1000 м. Поверхня цього плато поступово підвищується на Схід до 2187 м і обривається до Червоного моря. Між обривистими плато Лівійської і Аравійскої пустель – долина Нілу (єгипетска назва Ель-Бахр), річки, якій поклонялися як божеству в Древньому Єгипті.
Офіційна мова: Арабська.
Населення: Близько 65 млн. осіб., понад 90% – араби (єгиптяни), в долине Нілу на північ від Асуану живуть нубійці, в оазисі Сева проживають бербери, крім того, в Єгипті живут вірмени і греки. 99% населения зосереджено в долині і дельті Нілу, зоні Суецького каналу і оазисах.
Основні релігії: Іслам, переважна більшість населення – мусульмани – суніти.
Клімат: На Півночі – субтропічний, зимою бувають навіть короткі снігопади, на решті території країни – тропічний пустельний з різкими добовими коливаниями температури. Середні температури січня на Півночі – +11+12, на Півдні – +15+16, липня – +25+26 на Півночі и +30+35 на Півдні.
Температура води в Червоному морі взимку від +18 градусів, влітку – до +27 градусів, температура повітря взимку на курортах від +23 до +25 градусов. Спекотний період: з липня по вересень. В Каїре з грудня по березень прохолодно і похмуро, йдуть дощі. З березня по травень на протязі 50 днів з пустелі дме вітер, бувають піщані бурі, які тривають один-два дні.
Здоров’я: рекомендується вакцинація проти гепатиту А, обов’язково потрібен страховий поліс. Високий ризик захворювания при недотриманні правил гігієни: не вживайте сирих овочів, неочищених фруктів, морозива, напоїв з льодом. Рекомендується пити мінеральну воду з пляшок. Візьміть ліки від шлунка, солнцезахисні і дезинфікуючі засоби. Намагайтеся їсти звичну їжу. Щоб не застудитися, взимку для прогулянок у вечірній час або після купания захопіть светр і курточку. В Нілі купатися заборонено.
Візовий режим: Туристичну візу для в’їзду в Єгипет громадяни України могут придбати відразу по приїзду в країну (в аэропорту прибуття). Одноразова в’їздна віза дійсна на протязі місяця. Вартість візи – $15, якщо вона ставиться у Єгипті.
Митниця: Дозволене безмитне ввезення особистих речей. Туристи старше 20 років можуть провозити із собою до 1 л спиртних напоїв і 2 л пива, старше 15 років – 200 сигарет або 50 сигар. Ввіз аудио- і відеотехніки дозволений після проведення митною службою записів у паспорті, при виїзді обов’язкове пред’явлення записаних предметів. У випадку порушення – штраф у розмірі до 200% вартості предметів. Заборонений ввіз відео й друкованої продукції, що суперечить нормам ісламської моралі. При вивозі контролю підлягають зброя, предмети старовини й мистецтва. Без дозволу заборонений вивіз коралів, виробів із золота й срібла й т.п.
Гроші: 1 єгипетський фунт (EGP) = 100 піастрів (PT). Місцева валюта обмінюється в банках, готелях, обмінниках і в аеропортах. Документи не потрібні, але для зворотного обміну треба зберегти квитанцію. При обміні треба обов’язково перерахувати суму й звірити курс. Комісія за обмін не береться. Обмінні пункти в аеропортах працюють цілодобово. Вихідні дні: п’ятниця й субота. Усі великі готелі мають обмінні пункти, які звичайно відкрито 24 години на добу. Ввіз іноземної валюти не обмежений, але декларувати її обов’язково. Ввіз і вивіз національної валюти дозволений у розмірі не більш 20 L.E.
Визначні пам’ятки: Природні: Пейзажі – простори неба й землі, вогненний диск сонця в яскраво-блакитному небі пустелі, тінисті пальмові гаї, зарості папірусу, квіти лотоса й велика ріка Ніл; узбережжя Червоного моря, Велике піщане море (западина Каттара – 133 м нижче рівня моря), гарячі джерела на п-ові Сінай, Суецький канал. Культурні: Каїр – Місто мертвих, Єгипетський музей (гробниці Тутанхамона), Музей мумій, Музей ісламського мистецтва, Алебастрова й ін. мечеті, мавзолеї, мінарети, зоопарк. Гіза – найбільша піраміда Хеопса (147 м.), усередині якої схована похоронна камера із саркофагом фараона. В архітектурний ансамбль входять піраміди Хефрена й Мікерина, а також Великий сфінкс висотою 27 м. Поруч із пірамідами – Музей Сонячної тури, куди помістили знайдені в пірамідах скарби. Луксор і Карнака – тут ви побачите руїни прадавньої столиці Фіви, тут піднімаються Колоси Мемнона – величезні статуї Аменхотепа III, що видають незрозумілим способом сумні мелодійні звуки. Біля подніжжя Лівійського плато, на приголомшливому фоні побудований храм цариці Хатшепсут. Вражає продуманість композиції, використання природного ландшафту. Тут же – Місто живих і Місто мертвих, храми, гробниці. Найбільшою архітектурною спорудою є храмовий ансамбль у Карнаці: зали, колони, скульптури, обеліски, пілони й приголомшлива алея сфінксів перед храмом. Недалеко від Карнака – чудові палаци Луксору, що вибудувані уздовж берега Нілу, оточені золотавими колонами у вигляді папірусу. Абу-Сімбел – храми фараона Рамзеса II і його дружини цариці Нефертіті. Аль-Файюм – руїни міста Арсиной. У Фаюмском оазисі знаходиться перший у світі лабіринт. Асуан – гребля, мавзолей Агі-хана, каменоломні, ботанічний сад. Духовні святині – православний монастир св. Катерини на Сінаї.
Транспорт: Автобуси: навряд чи вони вам знадобляться, особливо якщо врахувати, що навіть у Каїрі користуватися суспільними автобусами майже неможливо. Вони завжди забиті, ходять абияк, а в спеку це зовсім нестерпно. Таксі в Хургаде коштує мінімум 10 фунтів незалежно від відстані. Мікроавтобуси: У Хургаді між містом і готелями курсують мікроавтобуси. Вартість проїзду приблизно 1-2 фунти. Відправлення після заповнення салону. Оренда автомобіля: Якщо ви мають намір зробити це в Каїрі, краще не треба: рух на вулицях там безладний, правил практично нема, по вулицях можуть бродити тварини. Взяти автомобіль на прокат можна при наявності міжнародного водійського посвідчення. При поїздці в одну сторону оплачується й дорога назад. Якщо оплата проводиться готівкою, потрібна застава. Середня ціна прокату автомобіля – $50 / доба. Максимальна швидкість у Єгипті – 100 км/год.
Покупки: Сувеніри – за ними звичайно їдуть на найбільший базар у Каїрі – ” Хан- Халіль.”. Фігурки богів, релігійні символи, пірамідки й папіруси, скульптурки птахів, шакалів, жуків, кішок з алебастру й папіруси. Жінок порадують крамнички, де торгують ароматичними речовинами. У спеціалізованих центрах продаються дуже якісні ароматичні олії. Незважаючи на безліч золотих і срібних прикрас, не спокушайтеся – які ціни – така і якість. Перевірити, чи підробка ваш папірус, просто – якщо підробку зім’яти, вона порветься. Звичайно, ризик купити підробку відсутній у солідних магазинах з відповідними цінами й тих магазинах, куди приводять туристів екскурсоводи. Торгуватися прийнято – це традиція, цілком реально збити ціну у два – шість разів.
Чайові: Чайові в ресторані – 10% від рахунку, якщо в нього не входить обслуговування, носильнику в готелі – 1-2 фунти, покоївці – до 10 фунтів, таксисту – 1 фунт.
Традиційна кухня: Вартість обіду в ресторані середнього класу приблизно 60-80 єг.ф. Широко використовують рис, боби, баранину, козлятину, молочнокислі продукти. В прибережних районах багатий вибір рибних блюд. Свинина, звичайно, не вживається. Популярні страви: “розетте” – рис з добавками, “фуя медомес” – боби тушені з лимоном, рослинною олією і ячмінною крупою, “ель молокхеє” – суп із зеленых овочів с часником, перцем, коріандром і рисом, “кофта” – рублене м’ясо, “бріані” – рис з великим Шматком м’яса, птиці або риби, “харіс” – баранина, виварена у воді з зерном, “магбус” – печеня. Делікатес – александрійські креветки, засмажені на грилі. На солодке подают фініки, фіги та інші східні солодощі. Єгиптяни люблят пити чай.
Телефони: Код Єгипту: 49. Коди деяких міст: Каїр – 02; Олександрія – 03; Луксор – 095; Асуан і Абу- Сімбел – 097; Хургада – 065; Сафага – 096; Корисні телефони: Поліція – 1-22 Пожежна безпека – 1-25 Швидка допомога – 1-23
Посольства і консульства: Посольство Арабської Республіки Єгипет: м. Київ, вул. Обсерваторна, 19 Телефон: (+38 044) 272-13-27, 486-65-30 Факс: (+38 044) 486-94-28 E-mail: boustan@egypt-emb.kiev.ua Посольство України в Арабськiй Республiцi Єгипет 50, Road 83, Maadi, Cairo, Egypt emb_eg@mfa.gov.ua, posukrn@internetegypt.com Тел.: (8-10-202) 378 68 71; 378 68 72;(8-10-202) 378 68 73

Category: Країни


Коментування заблоковано.