Ізраїль

Столиця: Тель-Авів
Час: Більшість часу одинаковий з Київським. Відрізняється протягом коротких періодів весною і восени.
Загальні відомості про країну: Ізраїль розташований на Близькому Сході та межує на півночі з Ліваном, на північному сході з Сирією, на сході з Йорданією, на південному заході з Єгиптом, а на заході омивається Середземним морем. Територія країни уздовж моря – 450 км в довжину, в найширшому місці близько 135 км.
Найвища точка – гора Мерон (1208 м), найнижча – рівень Мертвого моря (403 м ниже у.м.).
Офіційна мова: Іврит і арабська мова.
Населення: 6 млн. осіб
Основні релігії: Майже 82% населення – євреї, 17% – араби (в основному – мусульмани), і приблизно 1,5% – християни та ін.
Клімат: У північних прибережних районах Ізраїлю клімат середземноморський (гаряче сухе тривале літо і коротка, але дощова зима), а в центральних районах – більш прохолодний. Самий холодний місяць – січень (середня температура повітря +12 °С), самий жаркий – серпень (+26 °С). Навесні та восени тут дують гарячі вітри, що різко піднімають температуру повітря. На крайньому півдні, в Ейлаті, сухий і сонячний клімат протягом року.
Візовий режим: Потрібна віза. Вартість – 100грн.
Гроші: Офіційна валюта – новий ізраїльський шекель. 1$ прибл. = 4 шекелі.
В Ізраїлі приймаються до оплати всі види кредитних карток.
Транспорт: Міжнародний аеропорт ім. Бен-Гуріона в Тель-Авіві.
Ейлатський аеропорт здебільшого здійснює внутрішні рейси між Ейлатом і Тель-Авівом.
Чайові: Чайові в ресторані складають близько 10%, гідам дають 4-5$ в день.
Таксистам залишати чайові не прийнято.
Традиційна кухня: Кошерне харчування
На івриті слово «кошер» означає продукти, що відповідають єврейським законам харчування. Свинина, деякі види риби, молюски заборонені, а м’ясні та молочні продукти не можна вживати разом. Тому за сніданком Вам не подадуть разом сир і ковбасу, а от за вечерею не очікуйте побачити молочні продукти. Практично у всіх готелях Ізраїлю харчування кошерне, але в деяких кафе і ресторанах все ж є не кошерні страви.

Category: Країни


Коментування заблоковано.