Індія

Столиця: Делі
Час: + 2 год. 30 хв. влітку і + 3 год. 30 хв. взимку
Загальні відомості про країну: Республіка Індія розташована в Південній Азії на півострові Індостан, котрий омивається водами Індійського океану. На півночі межує з Афганістаном, Китаєм, Непалом і Бутаном, на сході – з Бангладеш і Мьянмою, на заході – з Пакистаном. На сході омивається Бенгальскою затокою, на півдні – Полкською протокою, котра відділяє її від острова Шрі-Ланка, і Індійським океаном, на заході – Аравійським морем.
Індія – велика країна: більш ніж 3000 км. з півночі на південь і приблизно 2000 км. зі сходу на захід. Висота над рівнем моря коливається від 0 до 8611 м).
Населення: Понад 1 млрд. чол.
Основні релігії: 80% населення – індуїсти, мусульмани складають – 11%, 2,2% – сикхи, буддисти всього 0,7%.
Клімат: В Індії мусоний клімат. 3 сезони: сухий холодний – з жовтня по березень (вважається найкращим часом для відвідування), сухий жаркий – з квітня по червень і вологий жаркий – з липня по вересень. Найкращий час для подорожей по Індії залежить від місця, куди ви направляєтесь. Клімат відповідно досить різноманітний. Коли в Гоа (на узбережжі Індійського океану) тільки відкривається пляжний сезон (листопад), в Гімалаях вже лежить сніг. З іншої сторони, липень-серпень, коли на сході Індії дуже спекотно і волого, найкращий час для подорожі по Ладаху (району, котрий лежить на Тібетському нагір’ї за великим Гімалайським Хребтом). В гірських районах температура повітря і погода сильно залежать від висоти над рівнем моря. В Південну і Центральну Індію рекомендується їхати в сезон з липня по вересень (дощі, волого, тепло + 25-30*С), з жовтня по березень (сухо, прохолодно + 20-25*С), поганий сезон з березня по червень (дуже спекотно, сухо + 35-45*С)
Здоров’я: Офіційно щеплення не потрібні, але рекомендується зробити вакцинацію від менінгіту, черевного тифу, гепатиту А, а також провести профілактику проти малярії.
Платна медицина в Індії дешева, і якість її на достатньо високому рівні.
Необхідно дотримуватися правил гігієни. Цей регіон є джерелом серйозних шлунково-кишкових інфекцій. Уникнути цих хвороб нескладно, треба всього лише строго дотримуватись ряду правил:
- ніколи не купувати продукти і напої на вулиці, і, тим більше, не пити і не їсти на вулиці;
- при першій нагоді мити руки дезинфікуючим милом;
- ретельно мити фрукти;
- не пити воду з-під крана, навіть просто полоскати рот і чистити зуби краще мінеральною водою. Пити треба тільки з пляшок.
Серйозну небезпеку в Індії становить сонце. Сильні сонячні опіки можна отримати навіть в похмуру погоду, тому рекомендується використання сонцезахисних кремів.

Митниця: Заборонений вивіз: шкур тигра, диких тварин, шкур і виробів з шкір рідкісних рептилій, живих рослин, золота і срібла в зливках, предметів антикваріату і старовини, а також речей, виготовлених більше ста років тому. Індійські рупії – неконвертована валюта. Їх вивіз за межі країни заборонений. Гроші, на суму більш ніж 10 000 USD, а також персональні комп’ютери (ноутбуки) підлягають обов’язковому декларуванню. Краще за все брати зі собою долари, валюту інших країн міняють не у всіх банках і по менш вигідному курсу.
Гроші: Національною валютою Індії є рупія, котра складається зі 100 пайсів. Ввіз і, відповідно, вивіз національної валюти з країни не дозволяється. Ввіз в країну будь-якої іноземної валюти чи дорожних чеків не лімітується, однак суми більш ніж 10 тисяч доларів підлягають декларуванню. Гроші найкраще міняти в відділеннях Державного банку Індії. Приблизний курс обміну: 1 долар США = 37 рупіям.
Визначні пам’ятки:
Мадрас: урядовий музей; національна картинна галерея.
Варанасі: музей Сарнат; 1500 храмів, головний – Золотий Храм; масові купання в Гангу. Вріндаван: “місто п’яти тисяч храмів”, місце, де народився Крішна. Дивовижна архітектура, місце паломництва крішнаїтів всього світу. Калькутта: музей Індії; технологічний музей Бірла; меморіал Вікторії в парку Майдан; Радж-Бхаван (дім уряду); собор Св. Павла; ботанічний сад Бомбею: музей Західної Індії; парк Вікторія Гарднз з зоопарком; печери Канхері з барельєфами II-IX ст.; декілька храмів VII ст.
Агра: мавзолей Тадж – Махал; мармуровий мавзолей Джахангрі-Махал, червоний форт. Каджураху: храми любові Кама-Сутра. Патна: сікхські храми. Делі: національний музей, Червоний форт (1649); Велика мечеть; Зал прийомів Великих Монголів; палац Ранг-Махал; нержавіюча століттями металічна колона – одне із чудес світу; зоопарк. Джайпур: астрологічна обсерваторія.
Амрітсара: Золотий Храм сікхів, оточений священною водоймою безсмертя. Національний парк Бхаратпур (пташиний заповідник Кеолоадео Гана) (Раджастхан) Найвідоміший заповідник птахів в Індії.
Заповідник тигрів Паламау (Біхар)
Кам’янисті і лісисті пагорби. Тигр, леопард, слон, самбар, дика тропічна кішка, макака резус, рідко – вовк.
Транспорт: Основні міжнародні аеропорти Індії: Бомбей, Калькутта, Делі і Мадрас.
Особливим засобом пересування є залізничні сполучення, котрі за протяжністю займають друге місце в світі, більш ніж сім тисяч залізничних станцій зв’язують всі основні міста Індії.
Автобуси – також зручний засіб пересування між невеликими містами. В самих містах є різноманітні види таксі.
Покупки: В Індії можна купити практично все.
Чайові: 10% від суми рахунку.
Традиційна кухня: У ресторанах не подають спиртні напої, але у деяких закладах дозволяють приносити з собою.
Телефони: Код країни +91; Коди міст: Делі (11), Джайпур (141), Бомбей (22), Калькутта (33), Мадрас (44).
Посольства і консульства:
Посольство України в Республiцi Iндiя
Адреса 46, Paschimi Marg, Vasant Vihar, New Delhi – 110 057
emb_in@mfa.gov.ua, embassy@bol.net.in www.ukraineembassyindia.com
Тел.: (9111) 614-60-41, (9111) 614-60-42
Факс: (9111) 614-60-43, (9111) 614-61-03

Category: Країни  Tags:


Коментування заблоковано.