Іспанія

Столиця: Мадрид 
Час: Час відстає від Київського на одну годину
Загальні відомості про країну: Держава на південному заході Європи, займає більшу частину Піренейського півострова, а також Балеарські острови в Середземному морі, Канарські о-ви – в Атлантичному океані. На півночі омивається Біскайською затокою, на сході і півдні – Середземним морем, на заході – Атлантичним океаном. Площа країни – 504, 78 тис. кв. км. Іспанія межує з Францією і Андоррою на півночі, Португалією на заході і Гібралтаром на півдні. Іспанія наполягає на поверненні їй суверенітету над Гібралтаром, яким за Утрехтським договором 1713р. володіє Велика Британія. Ширина Гібралтарского протоки між найпівденнішою точкою півострова і північно-західною Африкою – 14 км.
Офіційна мова: іспанська (кастільська), узаконено також використання каталонскої, галісійскої і баскської мов.
Населення: 38,5 млн. чоловік, з яких 72% – іспанці, 15% – каталонці, 7% – галісійці і 4% – баски. Що стосується басків, вони себе взагалі не вважають іспанцями.
Клімат: Субтропічний, середземноморський, у внутрішніх районах сухий, на Атлантичному узбережжі – помірний. Сер. температури січня від +4 на плоскогір’ї Месета до +12 на півдні, липня – від 23 до 29, відповідно. Багатоводні взимку річки (Гвадалквівір, Тахо, Дуеро, Ебро, Гвадіана) жарким і сухим літом міліют.
Здоров’я: Рекомендується вакцинація проти гепатиту А перед поїздкою на Канарські о-ви. Бажано пити воду у пляшках. В екстрених випадках і при раптових захворюваннях допомогу нададуть безкоштовно і без страхівки.
Візовий режим: Шенгенська віза
Митниця: Дозволено безмитне ввезення продуктів харчування, міцних спиртних напоїв – 1 л або вина – 2л, 200 сигарет. Радіо-, відео та фотоапаратуру треба декларувати. Заборонено ввезення зброї, а вивезення заборонене без спец. дозволу, вивезення дорогоцінного каміння і металів підлягає декларуванню.
Гроші: Грошова одиниця: Євро
Визначні пам’ятки: Термальні джерела Валенсії, гори, пляжі. Культурні: Мадрид – Національний музей живопису та скульптури Прадо, Музеї сучасного мистецтва та природничих наук, археологічний та етнографічний, іспанського народу. Королівський палац 18ст. і сади Сабатіні, церква Сан-Франциско-ель-Гранде 18ст., парк Буено-Петіро з зоопарком і Ботаніческім садом, резиденція монарха Зарзуела, монастирі Ель-Еспріаль, Долина Загиблих – меморіал жертвам громадянської війни. Барселона – Морський та Археологічний музеї, Музеї каталонского мистецтва і Пабло Пікассо, фортеця Монжуік, собор Святої Родини, церква Сан-Пабло-дель-Кампо – 914 р., готичний собор Санта-Юнанія. Сарагоса – собор Ла-Сео 12-16 ст, собор Ель-Пілар 17 ст., Резиденція королів арагонскіх Кастильо-де-ла-Альяферіс. Толедо – архітектура маврітанского періоду, замок Алькасар 13-18 ст, Готична церква Сан-Хуан-делос-Реес, синагога 14 ст., Місце спалення єретиків – площа Плаза-дель-Зоко. Гранада – руїни фортеці Альгамбра, кафедральний собор 16-18 ст, каплиця, де поховані Фердинанд V і Ізабелла I, сади Генераліфе. Кордова – мавританська мечеть, руїни палацу-фортеці, 16-арковий міст римського періоду, найбільша мечеть Європи, перебудована у 1236р. в християнський храм. Севілья – королівський палац 1181р., Вежа Хіральда 12 ст. – колишній мінарет, мавританська архітектура, собор 13 ст., Мавританський замок Алькасар 12-16 ст., Церква Санта-Каталіна. Пальма-де-Майорка- готичний собор 1230 р., каплиця зі склепінням роботи Антоніо Гауді, церква св. Франциска 13ст, палац Альмудайна, замок Бельведер 14 ст.
Покупки: На ринках товари значно дешевші, особливо у вихідні дні. За доступними цінами в магазинах продається модний та стильний одяг та взуття. Розпродажі проводяться в серпні та лютому. Кредитні картки Visa, Mastercard (Access) / Eurocard і “American Express” приймаються у багатьох місцях, в тому числі і банках. У магазині вас можуть попросити ввести свій PIN-код через клавіатуру. Для видачу готівки по картках можна скористатися і банкоматом. Часто для того, щоб пройти до банкомату в закритому приміщенні, треба провести карткою через спеціальний пристрій на вході.
Телефони: Коди деяких міст: Мадрид – 1 Барселона -3 Севілья – 5 Більбао – 4 Деякі корисні телефони: Національна поліція – 091 Пожежна охорона – 080 Швидка допомога – 123 Телефонна довідкова – 003 Довідкова для міжнародних дзвінків – 025

Category: Країни


Коментування заблоковано.