Об’єднані Арабські Емірати

Столиця: Абу-Дабі
Час: Взимку випереджає київський на 2 год, влітку – на 1 год.
Держава в Південно-західній Азії, на північному сході Аравійського п-ова, біля берегів Перської та Оманської заток. Площа, за даними ООН, 83,6 тис.кв. км (сухопутні кордони проходять по пустелі і чітко не визначені). Переважають низовинні рівнини, на сході – відроги гір Хаджар (висота до 1127 м), на заході – кам’янисті пустелі. Постійних річок немає. Значну площу займають солончаки та піщані пустелі. Рідкісні оазиси з фініковою пальмою, акацією, тамариском. Великі родовища нафти.
Офіційна мова: Арабська, але широко використовується англійська
Населення: 2,1 млн. чоловік. Араби (Корінне населення) – за оцінками експертів становлять лише 31 відсоток, однак офіційно такі дані не публікують, решта – вихідці з інших арабських країн, Індії, Пакистану, Ірану, Бангладеш та ін. Ще в 1993 в ОАЕ проживало понад 600 тисяч індійців і пакистанців, 200 тис. іранців і стільки ж вихідців з Ємену, Сирії, Єгипту.
Основні релігії: Іслам сунітського спрямування
Клімат: Cухий тропічний. Середньомісячні температури від 20 до 35 градусів. Опадів близько 100 мм в рік, в горах – 300-400 мм.
Здоров’я: Рекомендується вакцинація проти гепатиту А і В, також існує ризик захворювання малярією. Слід взяти з собою репелленти і сонцезахисний крем. Для пиття краще вживати воду у пляшках. Безкоштовна екстрена медицина, за винятком стоматолога.
Візовий режим: Для оформлення візи необхідна ксерокопія паспорту. Візу турист одержує в аеропорту по прильоті в ОАЕ. Копія візи передається разом з комплектом дорожніх документів. Без копії візи вас не посадять на літак. Вартість 55 у.о.
Особам, які мають у паспорті візу або ін позначки дежави Ізраїль, в’їзд в країну заборонений.
Митниця: Ввіз і вивіз будь-якої валюти не обмежений.
Дозволено безмитне ввезення предметів особистого користування без обмежень, спиртних напоїв – не більше 2 л. Заборонено ввезення наркотиків, психотропних речовин, усіх видів зброї, відеокасет та друкованих матеріалів порнографічного характеру. Те ж саме заборонено до вивезення.
Гроші: 1 дірхам (UAE Dh) = 100 філсам. $ 1 = 3,7 Dh. У деяких магазинах приймають до оплати долари, але вигідніше купувати за дірхами – знижка кілька відсотків.
Визначні пам’ятки: Абу-Дабі – палац шейха, старий квартал Батіна, етнографічне село, мечеть Джумейра. Дубаї – стародавні арабські будівлі району Бастакія, Дубайський історичний музей (форт Аль Фахіді), мечеть Джумейра, Палац шейха Саіда, Історичний музей-село, Дубайській зоопарк – кращий на Близькому Сході, Уондерленд – один з найбільших аквапарків в Азії. Шарджа – палац шейха, мечеть Кінг Фасал, фонтан у центрі лагуни висотою 100м, парк “Джазіра”. Аджман – Музей Аджмана у форті, збудованому в кінці 18 століття, що був резиденцією еміра. Емірат Рас-Аль-Хайма – древнє місто Юльфар, гарячі джерела Хат, Дігдага, музей емірату (величезний військовий форт) з традиційними предметами побуту, ювелірними прикрасами, археологічними знахідками. Умм-Аль-Кувейн – древня міська стіна й ворота, Фалаж Аль Муала – величезний фініковий сад, оточений високими дюнами, аквапарк “Дрімленд”, з штучним вулканом висотою 18 м і водними атракціонами. Фуджейра – мечеть Бедія (14 ст.). Аль-Аїн – Археологічний музей, захоронення Хілі, історичний музей, Східний і Квадратний форти.
Транспорт: Більшість готелів має у своєму розпорядженні автобуси, що доставляють туристів на узбережжя або в центр міста. Таксі на вулиці дешевше, ніж на стоянці біля готелю. В Абу-Дабі всі машини обладнані лічильниками. В інших еміратах таксі в основному без лічильника, про ціну треба домовлятися заздалегідь.
Оренда автомобіля: необхідно мати міжнародні водійські права, видані не менше 1 року тому, і вік не молодше 21 року. Правила дорожнього руху – західноєвропейські, рух правосторонній.
Покупки: В березні проводиться щорічний торговий фестиваль з виставками, ярмарками, лотереями, розвагами. На цей період діють великі знижки на проживання в готелях, знижки на товари. Але в будь-який час року товари (в тому числі електроніка) в ОАЕ набагато дешевше, ніж в нас.
В аеропорту Дубаї найбільший у світі центр безмитної торгівлі. Відомий Дубайський золотий ринок “Golden souk”. За спеціями та фруктам треба вирушати на ринок “Spice souk”, за побутовою технікою та одягом – на “Dubai old souk”, “Fish souk” знаменитий морепродуктами.
Чайові: Чайові в ресторані 10% від рахунку, якщо не включена вартість обслуговування, носильникам – 5-10 дірхамів, персоналу готелю – 10% від рахунку.
Традиційна кухня: Під час Рамадана слід утриматися від куріння, їжі й пиття в громадських місцях або на виду у навколишніх, а в будь-який час року не слід з’являтися з запахом алкоголю в людних місцях.
Телефони: Міжнародний код ОАЕ – 971.
Телефонні коди деяких міст:Абу-Дабі 02 Дубай 04 Шарджа, Аджман, Умм аль-Кувейн 06 Рас аль-Хайма 07 Фуджейра, Дібба 09.
Міжнародний дзвінок з телефону-автомата коштує у 4-5 разів дешевше, ніж з готелю.

Category: Країни


Коментування заблоковано.