Польща

Столиця: Варшава 
Час: Відстає на 1 год від київського
Загальні відомості про країну: Польща – держава у Східній Європі.Територія Польщі становить 312 тис. км?. За площею Польща займає сьоме місце в Європі. Простягається країна з заходу на схід на 689 км, а з півдня на північ – 649 км. На півночі омивається Балтійським морем, межує з Німеччиною, Чехією, Словаччиною, Україною, Білоруссю, Литвою, а також з Росією. Північ країни займає височина Балтійського пасма і приморські низовини з великою кількістю льодовикових озер, південний захід – гори Судети, південну частину країни займають Карпати з Татрами, Бескидами і Бещадами. Найвища точка – г. Риси (2499 м.) в Татрах. Центральна частина Польщі рівнинна, з безліччю річок та водойм, з великими площами лісів. Узбережжя Балтики зайнято пляжами з дюнами, численними бухтами і озерами.
Офіційна мова: Державна мова польська. Вживаються також німецька, англійська, російська та мови етнічних груп.
Населення: Населення Польщі становить 38 млн чоловік. Польща вважається однонаціональною країною – поляки становлять 98,7% населення.
Основні релігії: Католики – 98%.
Клімат: Польща розташована в поясі помірного клімату. Кліматичні особливості визначаються положенням в зоні циркуляції повітряних мас, які формуються над Атлантичним океаном, завдяки чому погода дуже мінлива. Розрізняють шість пір року: рання весна (0°– +5°С), весна (+5°– +15°С), літо (вище +15°С), осінь (від +5° до +15°С), пізня осінь (від 0° до +5°С) і зима (нижче 0°С).
Гроші: Злотий складається з 100 грошей. В обігу перебувають монети номіналом в 1, 2, 0, 10, 50 грошів, 1, 2 і 5 злотих, а також банкноти достоїнством у 10, 20, 50, 100 і 200 злотих. Валюту можна обміняти в спеціалізованих обмінних пунктах ( “Kantor”), комісійні не стягуються. Обмінні пункти в банках рідкісні і курс у них зазвичай менш вигідний. Ходіння іноземних валют на території країни офіційно заборонено. Кредитні картки приймаються у багатьох готелях і ресторанах, фірмах з оренди автомобілів і т. д. Банкомати широко поширені у відділеннях банків і великих торгових точках. У деяких банках банкомати працюють цілодобово, але вхід в банк зазвичай замикаються електронним замком, для відкриття якого необхідно вставити в проріз замку кредитку і провести нею зверху вниз. Дорожні чеки приймаються практично всюди.
Визначні пам’ятки: Варшава. Старе місто у Варшаві занесене ЮНЕСКО в список пам’яток міжнародного значення.
Краків. Одне з найдавніших міст Європи, колишня столиця польської держави. Вважається найгарнішим містом у Польщі. Тут багато шедеврів мистецтва і архітектури, є Королівський замок. У межах Старого міста, розташованого в кільці парків, збереглося кілька сотень архітектурних пам’яток. Всі краківські дороги ведуть до ринку – головної площі міста і найбільшої в Європі ринкової площі (4 тис. м2), оточеної кам’яними будинками і палацами
Традиційна кухня: Багато які страви польської кухні за технологією приготування та набором продуктів подібні зі стравами української та російської кухні. З закусок і холодних страв у польської кухні популярні всілякі салати зі свіжих, квашених і солоних овочів, заправлених майонезом, сметаною чи кислим молоком, м’ясні, рибні продукти та птиця, до яких на гарнір подають різні овочі. Готують фаршировані яйця, яйця під майонезом, а також гостру закуску з сиру, в який додають рубленую зелень петрушки, кропу, зелену цибулю, перець, сіль. На сніданок часто подають кефір, кисле молоко, гарячу варену картоплю. Перші страви найчастіше представлені борщами, солянками, супами-пюре з картоплі. До борщу в Польщі прийнято подавати замість хліба гарячу картоплю. Улюбленнимі стравами в польській кухні є страви з рубців. Різноманітні в польській кухні фруктові та ягідні солодкі страви (фруктові салати, морозиво, солодкі млинці), кондитерські і булочні вироби.

Category: Країни


Коментування заблоковано.