Румунія

Столиця: Бухарест
Офіційна мова: Державною мовою є румунська. В школах викладають здебільшого англійську та французьку.
Населення: Близько 22,2 млн. чоловік. Етнічний склад: 89,5% – румуни, 6,6% – угорці, 2,5% – цигани, 0,3% – німці, 0,3% – українці, 0,2% – росіяни, 0,2% – турки та інші народності.
Клімат: Клімат континентальний, помірний. Для морських курортів Румунії в весняні і осінні місяці характерна тепла м’яка погода з затяжним купальним сезоном з травня по жовтень. Легкий морський бриз не дозволяє перегрітися навіть в найжаркіший день.
Здоров’я: Медична страхівка міжнародного зразка обов’язкова.
Візовий режим: Для подорожі в Румунію громадянам України необхідна віза. При перетині кордону митники можуть вимагати показати гроші на проживання в країні з розрахунку $30 на добу, але не менш ніж $300 на всю подорож.
Визначні пам’ятки: Румунія – країна з багатим минулим, цікавою культурою і мальовничою природою. Сотні племен, котрі перейшли через цю територію в епоху великого переселення народів, передали цій землі свою культуру і свої самобутні традиції. Тут є і довгі пляжі Чорного моря, і мальвничі Карпати, і унікальна дельта Дунаю, і велика кількість історичних місць, котрі приваблюють в країну тисячі туристів.
Транспорт: Міжнародні автобуси в більшості достатньо старі. Ціна проїзду ненабагато вища, аніж на поїзді. Квитки купують в касах автовокзала чи в водія. Дороги і правила водінння Автомобільний рух – правосторонній. Максимальна швидкість в містах і селах обмежена до 50 км\год, за межами міста – 90 км\год і 120 км\год – на автострадах. Власники машин мусять завжди мати при собі водійські права міжнародного зразка, документи на машину (договір аренди) і “зелену карту”. Найбільш універсальний і дешевий вид транспорту по всій країні – таксі.
Покупки: Магазини працюють з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00 з перервою на обід з 12.00 до 15.00 в різних магазинах. В великих містах є магазини з цілодобовим графіком роботи. Вихідний день зазвичай субота і неділя, але деякі торгові центри працюють і в ці дні, хоч і по скороченому графіку.
Чайові: Давати чайові не прийнято. Можна залишити 5-10% в хорошому ресторані чи, якщо вартість обслуговування вклбчена в рахунок – округлити рахунок до більшого. В таксі чайові не обов’язкові.

Category: Країни


Коментування заблоковано.