Словацька Республіка

Столиця: Братислава
Час: Відстає на 1 год від київського
Загальні відомості про країну: Словацька Республіка – країна у Центральній Європі. Площа – 49 035 кв. км. Словаччина – гориста і горбиста країна. Більше 80% її території знаходиться на висотах більш ніж 750 м. Північну половину країни займають Карпатські гори. Південно-західна і південно-східна частини – рівнинні і є «язиками» великої Середньо-Дунайської (Паннонської) низовини. Між низовинними районами та Карпатськими горами розташовані височини та невисокі гори. Найвища вершина країни – Герлаховский Штіт (2654 м). До півдня Карпатський гірський ланцюг знижується і в центральній частині переходить в Словацькі рудні гори (до 1476 м).
Офіційна мова: Словацька. Широко поширені чеська, угорська, німецька, англійська і мови етнічних груп.
Населення: Близько 5,4 млн. чоловік. Більшість населення – словаки (85%), угорці (11%), румуни та цигани, а також чехи, морави, сілезці, русини, німці і поляки.
Основні релігії: Римо-католики (60%), греко-католики (4%), протестанти (8%), православ’я і іудаїзм. При цьому близько 10% населення вважають себе атеїстами.
Клімат: Клімат помірно континентальний. Середня температура січня в південних низинних частинах -1 …- 3 ° С, липня +19 +21 ° С; в Татрах та Карпатах відповідно до -12 ° С і +8 … + 13 ° С. У низинних районах і передгір’ях випадає 500-700 мм опадів, в горах – до 1000 мм на рік; взимку – багато снігу.
Здоров’я: Медичні послуги в Словаччині платні, тому медичний поліс міжнародного зразка є обов’язковим.
Візовий режим: Шенгенська віза, вартість – 35 Євро.
Митниця: Ввезення і вивіз національної та іноземної валюти не обмежений. Ліки та медикаменти безмитно можуть ввозитися в кількості, необхідній для забезпечення мінімальних особистих потреб.
Гроші: Євро
Визначні пам’ятки: Словаччина, незважаючи на свої невеликі розміри, може похвалитися великою кількістю красот природи і чудовими можливостями для активного відпочинку. Відомі на всю Європу гірські системи Малих та Білих Карпат, Татрів, Малої Фатра, Рудних Гор і Явірник доповнюються тут великою кількістю карстових областей, печер, гарячих джерел і великих лісових районів, а стародавні міста країни становлять безперечний інтерес для любителів історії. Туристичні можливості країни дуже великі і поки ще недостатньо оцінені – взимку це один з найкращих лижних курортів в Східній Європі, влітку – прекрасний історичний район, до того ж володіє всіма можливостями для активного відпочинку, а понад 1 400 мінеральних джерел країни дозволяють проводити лікувальні процедури в будь-який час року. По всій країні розкидано близько 180 середньовічних замків, серед яких найбільш цікаві замки Спишсько-Град, Орава (30 км. На північ від Ружомберока), Зборів, Тренчин, Братиславський град, Девін, Кежмарок, Кремніца, Зволен, Смоленіцкій, Червений Камінь (недалеко від міста Модра), а також руїни фортеці Левін і замок Бецко недалеко від Братислави.

Category: Країни


Коментування заблоковано.