Шрі-Ланка

Столиця: Коломбо 
Загальні відомості про країну: Демократична Соціалістична Республіка Шрі Ланка – відома так само, як острів Цейлон (такою була назва країни до 1972 р.).
Острів відділений від материка Полкською протокою і Манарська затокою. Площа держави 65 610 км2, довжина з півночі на південь 435 км, із заходу на схід 224 км. У центрі острова розташований гірський масив. Середня висота гір 1000-2000 м над рівнем моря. Найвища точка гора Підуруталагала (2524 м). Сотні кілометрів широких океанських пляжів, буйство фарб тропічного лісу, культурні пам’ятки – це та багато іншого приваблює здавна туристів. На відносно невеликій території острова розташовані сім історичних і культурних цінностей, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО.
Офіційна мова: Мови: сингальська, тамільська, англійська.
Населення: Сингали 74%, таміли 17%, мури 7%. 22% населення мешкає у містах і 78% у сільській місцевості.
Основні релігії: За релігійною ознакою населення Шрі-Ланки поділяється: 69% буддистів, 15% індуїстів (тамілів), 8% мусульман, 8% християн. Конституція гарантує свободу віросповідання, але панівну роль відподить буддизму, як такому, що «займає першочергове місце».
Клімат: Шрі-Ланка розташована лише на кілька градусів широти північніше екватора. Тому середні місячні температури повітря на низовинах високі і мало розрізняються протягом року. Узимку вони трохи нижчі: наприклад, у Коломбо середня температура найхолоднішого місяця — грудня, 25 °C, а найспекотнішого місяця — травня, 28 °C. Добові амплітуди температур невеликі і рідко перевищують 11 °C.
Візовий режим: Nуристам з країн СНД, що прибувають на термін до 30 діб, віза не потрібна. На паспортному контролі необхідно пред’явити: закордонний паспорт, в’їзну реєстраційну картку (корінець зберігається до вильоту назад), ваучер на туристичне обслуговування.
Гроші: Національна валюта: рупія Шрі-Ланки.
Традиційна кухня: Острівна кухня Шрі-Ланки багато в чому схожа з материковою кухнею Південної Індії. Основа повсякденного меню ланкійців – рис та карі.

Курорти:

  1. Бентота
  2. Ваддува
  3. Берувелла
Category: Країни


Коментування заблоковано.