Таїланд

Столиця: Бангкок
Загальні відомості про країну: Країна розташована в південно-східній Азії на півостровах Індокитай і Малакка, на півдні і сході омивається Сіамською затокою Південно-Китайського моря, на південному заході – Андаманським морем. Навища вершина – г. Інтханон – 2595 м. Межує з Малайзією, М’янмою, Лаосом, Камбоджею. Територія Таїланду – 514 тис.кв.км. Найбільші міста: Чіангмай, Чіанграй, Наконсітамарат, Хатъяй.
Офіційна мова: Тайська. В містах серед освіченої частини населення і в торгівлі широко поширена англійська, китайська і японська мови.
Населення: Приблизно 60 млн. чоловік — 60% складають тайські народи, сюди входять більш ніж 15 етнічних спільнот: кхон-таі (сіамці), лао, таі-корат і ін. В країні живуть також малайці, китайці, кхмери, племена мао, яо і ін.
Основні релігії: Більш ніж 90% тайців сповідують буддизм.
Клімат: Клімат двох типів – тропічний клімат савани і тропічний мусонний клімат в південних і південно-східних районах. В тій частині країни, де розташований Бангкок, розрізняють три сезони – жаркий (з березня по травень), дощовий (з червня по жовтень) і прохолодний (з листопада по лютий). В Бангкоку в квітні температура досягає +29С, в грудні +25С, тому найкращий відпочинок в період з жовтня по березень.
Здоров’я: Потрібна медична страхівка. Високий ризик захворювання малярією, японським енцефалітом, гепатитом А, проти якого необхідна вакцинація, бажано і проти гепатиту В. Рекомендовано вживати пляшкову воду, не їсти на вулиці. Необхідно взяти репеленти і сонцезахисний крем.
Візовий режим: Громадяни України, які прибувають до Таїланду з метою туризму можуть отримати “візу по прибуттю” в Імміграційних бюро у 32 міжнародних пунктах пропуску через державний кордон Таїланду, зокрема, в міжнародному аеропорту Бангкоку “Суварнабхум”. Для цього необхідно заповнити заяву-анкету, імміграційну картку, надати фотокартку (4×6 см), закордонний паспорт, зворотній авіаквиток, дата відльоту з Королівства на якому вказана протягом 15 днів з дня в’їзду в країну, сплатити візовий збір у розмірі 1000 батів (30 доларів США), а також, в разі вимоги співробітників Імміграційного бюро, пред’явити грошову суму еквівалентну 10 тис. батів (близько 300 доларів США) на одну особу або 20 тис. батів (близько 600 доларів США) на родину. При перетині тайського кордону громадянам, які отримали візи по прибуттю, Імміграційною службою в паспорті та імміграційній картці робиться позначка “дозвіл на перебування”, якою надається право перебування в Королівстві Таїланд протягом наступних 15 днів. В окремих випадках (хвороби тощо) цей термін може бути продовжений ще на 7 днів за умови подання заяви-анкети та сплати збору у розмірі 1900 батів в центральному офісі або місцевих відділах Імміграційного бюро Таїланду.
Митниця: Ввіз іноземної і національної валюти необмежений. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти, національної – не більш, ніж 50 тис. бат,сигарет 200 шт., або сигар 50, спиртних напоїв – 1 л, фото-, відео-, аудіоапаратури по 1 шт. Заборонений ввіз наркотиків, зброї, боєприпасів, продуктів тваринного і рослинного походження, порнографії, вивіз наркотиків, зброї, боєприпасів, золотих зливків, зображень Будди, крім медальонів на шию, дорогоцінного каміння, платинових прикрас, марок, антикваріату.
Гроші: Бат
Визначні пам’ятки: Природні: Національні парки Найанг і Пра Тхео. Морські курорти: Паттайя, Пхукет, відпочинок на о-вах в Сіамській затоці, найвідоміший о-в Самуї.
Культурні: Бангкок – місто відоме як “азійська Венеція”, музеї Томпсона і тайської цивілізації, Художня галерея, Храм Золотого Будди, де знаходиться статуя Будди з чистого золота вагою 5,5 тонн; великий храмовий комплекс “Ват По” з гігантською статуєю лежачого Будди; Великий Королівський Палац – резиденція королів Таїланду; Храм Смарагдового Будди. В 110 км на південний-захід від Бангкоку знаходиться “Плавучий ринок” – Дамноен Садуак. Неподалік від “Плавучого ринку” можна побачити 120-метрову Чеді, одну найвищих і найстаріших споруд Таїланду. Крокодилова ферма і Стародавня столиця Сіама-Аюттхаї, розташована в 90 км на північ від Бангкоку. Храми “Панам Чоенг”, “Чао Монгкол”, палац Банг Па-Ін – літня резиденція перших королів династії Чакрі. Чіангмай – руїни храмів 12 ст., храмовий комплекс Ват Пра Дхат Дай Сутеп з останками Будди. Пхітоанулок – старе місто 13ст., статуя Будди Пранахон-сі-Айтахія – палац 16 ст.
Транспорт: Таксі поділяються на ті, в котрих про оплату слід домовлятися з водієм, і таксі-метр (Taxi-Meter), де оплата здійснюється по лічильнику, починаючи від 35 бат за перший кілометр і по 5 бат за наступні. Вартість проїзду на таксі в межах Бангкоку зазвичай коливається від 50 до 300 бат. Вартість проїзду також залежить від сезону.
Оренда автомобіля: Можлива при наявності міжнародних водійських прав. Слід торгуватися. Водити важко, оскільки відсутнім є планування вулиць в європейському розумінні. Всі дорожні вказівники і автомобільні карти мають переклад на англійську мову.
Покупки: Найпопулярнішим вважається недільний ринок Чатучак неподалік від готелю “Central Plaza”. Тут продають все, що виробляється в Таїланді, в тому числі і традиційний тайський шовк, вироби з чорного срібла і бронзи, предмети народних промислів. Заведено торгуватися, в тому числі і в магазинах. Найдешевші товари продаються на ринку Indra Market. В Чіангмаї відвідайте центр тайського кустарного виробництва. В місті є і Нічний Базар, відвідання якого подібне на розвагу.
Традиційна кухня: Основний гарнір тайської кухні – це рис, подаєтся він до переважної більшості страв, котрі заправляються рибним соусом, “каррі” чи перцем “чілі” до смаку.
Телефони: Код Таїланду – 66. Подзвонити за кордон можна з готелів середнього і вищого класу і поштових відділень. Щоб подзвонити, в готелях, як правило, спочатку слід набрати “9″. Міжнародна телефонна довідка через оператора – 100. Телефонні карти малорозповсюджені, проте вигідніші в 2 рази, аніж дзвінок з готелю. Бангкок – 02. Деякі важливі телефони: Довідка телефонної станції – 13. Поліція – 1-91.
Посольство Королівства Таїланд в Російській Федерації (Москва, вул. Велика Спаська, 9; тел. (7-095) 208-0856, 208-0817. 208-6671). за сумісництвом представляє інтереси Королівства в Україні.
Посольства і консульства: Адреса Посольства України в Королівстві Таїланд: 87, All Seasons Place. СRС Tower, 33-rd Flоог, Wireless Road, Lumpini, Patumwan, Bangkok, 10330; тел. (662) 685-3215.
У разі надзвичайних ситуацій телефонуйте консулу України за телефоном 089-2003900.

Category: Країни


Коментування заблоковано.