Туніс

Столиця: Туніс
Загальні відомості про країну: Країна розташована в Північній Африці. Омивається водами Середземного моря.
Межує з Алжиром на заході і Лівією на сході. Площа – 163,6 тис.кв.км. Близько одної третьої території (головним чином, на північному-сході і заході) займають гори Атласу – і міжгірне плато (Північний і Високий Тель), переважають рівнини. Головна річка – Меджерда – використовується для зрошення і отримання гідроелектроенергії. Важливе економічне значення має пробковий дуб, а в напівпустелях – трава альфа. Великі міста: Сфакс, Кайруан, Сус, Габес, Монастир. Національні парки – Ашкель, Бу-Хедма та ін.
Офіційна мова: Арабська
Населення: 8,5 млн. чол. (1993), більш ніж 98 відсотків корінних жителів – араби і бербери, європейців (здебільшого французів та італійців) менше 1 відсотку.
Основні релігії: Іслам
Клімат: Клімат на більшій частині Тунісу субтропічний, середземноморський, на півдні – тропічний. Середні температури січня на півночі 10 градусів, липня 26 градусів, на півдні відповідно 21 і 33 градусів. Найбільша кількість опадів (1000-1500 мм в рік) випадає в горах і на плато Північного Теля, в північній і центральній частині Теля – від 400 до 600 мм, на півдні – 100-200 мм.
Здоров’я: Високий ризик захворювання гепатитом А – рекомендуеться вакцинація.
Візовий режим: Віза ставиться в паспорт в аеропорту безплатно.
Митниця: До Тунісу можна безмитно ввезти 200 сигарет, 2 л вина, 1 л алкогольних напоїв міцністю понад 25°.
При вивозі з Тунісу виробів національної культури (килими, срібні прикраси) потрібно пред’явити чек (рахунок) від продавця.
Ввіз іноземної валюти необмежений, сума більш ніж 500 динарів підлягає декларуванню.
Гроші: 1 туніський динар = 1000 міллімів.
1 долар США прибл. 1,16 туніських динарів.
Визначні пам’ятки: Туніс – руїни Карфагену неподалік від столиці, стародавня частина міста “медина”, Археологічний музей Бардо, Велика мечеть (X ст.), Національний музей, палац бея, мечеті Оливкового дерева (732 р.) і Паши Хаммуда (17ст.). Сусс – Велика мечеть, фортеця (XI ст.), музей мозаїчних картин, залишки фінікійських гробниць, римських домів і візантійських укріплень. Кайруан – перша мусульманська мечеть в Тунісі – Сіді Окба (VI ст.), мавзолей пророка Мухаммеда, музей ісламського мистецтва, Центр коврового виробництва. Монастір – фортеця Рібат (VI р.) – ворота Баб-ас-Сур і Баб-ад-дэрб XIII ст., Мавзолей Хабіба Бургіби, Музей ісламського мистецтва. Махдія – замок Бордж-аль Кебір (XVI ст.), Велика мечеть і ворота Скіфа аль-Кала. Сфакс – руїни міських стін, Велика мечеть (IX ст.) з мінаретом, Археологічний музей. Ель-Джем – римський амфітеатр.
Транспорт: Туристам користуватися автобусом не рекомендується, за вийнятком автобуса, котрий їде від аеропорту до столиці.
Оренда автомобіля: Для цього необхідно мати міжнародні водійські права, видані не менше 1 року тому, і вік не менше 21 року. Правила дорожнього руху – західноєвропейські, рух – правосторонній. Для подорожей в Сахару існують спеціальні правила. Наприклад, заборонено їхати вглиб пустелі, не повідоивши на Пост Національної гвардії маршрут і пункт призначення.
Покупки: Всесвітньо відомі кайруанські коври, вироби з оливкового дерева, плетіння з пальмового листа, вироби з верблюжої шкіри, кераміка, вишивка, срібло і емаль. Взагалі рівень цін нижчий від європейських.
На ринках необхідно торгуватися.
Чайові: В готелі – бармену і офіціанту – 10% від рахунку, носильнику в готелі – до 1 динара, в ресторанах і кафе – не обов’язкові, в таксі – 10%.
Телефони: Телефонний зв’язок: дзвінок з готелю 3 рази дорожчий, аніж з телефону-автомата. Оплата в телефонах-автоматах монетами. Міжнародний код Тунісу – 216. Код виходу на міжнародний зв’язок – 00 Телефонні коди деяких міст: Туніс – 01 Махдія – 03 Сус – 03 Монастир 03 Джерба – 05 Кайруан – 07. Деякі важливі телефони: Національна поліція – 197 Нічна швидка медична допомога : 71 71 71 Швидка допомога – 198 довідкова – 216
Посольства і консульства: ПОЧЕСНЕ КОНСУЛЬСТВО ТУНІСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ
02099, м. Київ, вул. Вереснева, 24
Телефон: (+38-044) 493-14-97
Факс: (+38-044) 493-14-98
У Тунісі немає посольства України.

Category: Країни


Коментування заблоковано.