Туреччина

Столиця: Анкара
Час: Одинаковий з київським
Загальні відомості про країну: Держава в Західній Азії (97% тер.) І на крайньому Пд.-Сх. Західної Європи. Омивається Чорним, Мармуровим, Егейським і Середземним морями. Площа 780,6 тис. кв. км. Більша частина території лежить у межах Анатолійского плоскогір’я і Вірменського нагір’я. На півночі – Понтійські гори, на півдні – хребти системи Тавр. Найвища вершина Туреччини – згаслий вулкан Великий Арарат (5165 м.) на Вірменському нагір’ї. На Вірменському нагір’ї беруть початок річки Тигр, Євфрат, Кура, Аракс. Основні ріки Анатолійского плоскогір’я – Кизил-Ірмак, Сакарья. Переважають пустелі, степи, на схилах гір – вічнозелені ліси, середземноморські чагарники. Національні парки: Олімпос-Бейдагларі, Кепрюлю-Каньйон та ін
Офіційна мова: турецька
Населення: 61 млн. чоловік. В основному турки, а також курди, араби, черкеси.
Основні релігії: іслам сунітського спрямування
Клімат: Субтропічний середземноморський – жарке літо (температура повітря тримається від +23 С до +33 C) і тепла зима (від +13 С до +15 С). У Туреччину найкраще їхати навесні або восени – з квітня по червень або з вересня по жовтень.
Здоров’я: Рекомендується вакцинація проти гепатиту А і В.
Візовий режим: Візу можна оформити в посольстві або отримати в пункті прибуття.
Митниця: Дозволено безмитне ввезення особистих речей, а також особистого вжитку (побутова електроніка і техніка по 1 предмету з обов’язковим декларуванням), парфумів, продуктів харчування – в межах особистих потреб, подарунків на суму не більше 200 дол США, сигарет 400 шт., або 50 сигар або тютюну 200 г, міцних спиртних напоїв – 3 пляшки, вина – 2 пляшки. Заборонено ввіз і вивіз наркотиків, психотропних речовин, ліків, що містять велику дозу наркотичних речовин, зброї, крім гладкоствольної та 100 патронів до неї для членів спортивно-мисливських клубів. Заборонений вивіз антикваріату. При купівлі килима вимагайте довідку про те, що він не є антикварною цінністю. При ввезенні ювелірні прикраси треба декларувати.
Гроші: 1 турецька ліра = 100 курушів. 1USD = 1.2 TRL. Високий рівень інфляції, обмінний курс нестабільний. Валюту можна обміняти в банках, на головних поштах і в обмінних пунктах при готелях.
Визначні пам’ятки: Анкара – Музей Анатолійських цивілізацій, старе місто навколо цитаделі. Стамбул – собор святої Софії, перебудований в мечеть, замок Едікуле, палац Гексу, Мармурова башта, акведук Валентина 4 ст., Фортеці по берегах Босфора, палацовий комплекс Топкапі, музеї – античності, завойовників, східних старожитностей, турецького та мусульманського мистецтва та ін ., Церква Св. Ірини, хоральна монастирська церква, церква Пресвятої Богородиці, мечеті – Ахмеда (Блакитна мечеть), Мікрімахі, Селіма-Завойовника, Баязіда, Сулеймана, Ейюпа та ін, підземні палаци-водосховища. Анталія – символ Анталії, мінарет Іівлі (ХI ст.), Старий квартал Калеічі, Ворота Адріана (130 г. до н.е.), Археологічний музей. В горах в околицях Анталії водоспади і карстові водойми, а також м. Кемер з руїнами стародавнього портового міста Фазеліса, де похований Олександр Македонський, курортні міста Сіде, Белек, Аланія. Трабзон – церкви Златоглавої Божої Матері та св. Євгенія, перероблені в мечеті, монастир. Бурса – мечеті в візантійських, ісламському і Перська стилях, гарячі сірчані джерела, гробниці Оттоманських султанів. Ізмір – батьківщина Гомера. Недалеко розташовані руїни таких старожитностей як Мілет, Ефес і Троя, а також курорт Памуккале і Ялова, знамениті своїми гарячими цілющими джерелами, головні курорти на Егейському морі – Кушадаси і Мармарис. Пергії, він же Пергаму, вперше згадується в 334 році до н.е. – Античний театр і стадіон. Аспендос – безліч найкрасивіших споруд, в тому числі театр-палац архітектора Зенона (II ст.) І римський арочний акведук. Світу – стародавня столиця Лікіі, “країни світлих променів”, знаменитий своїм некрополя, вирубаним в скелях, а також церквою Св. Миколая, місце паломництва християн, так як тут був архієпископом Святий Миколай Чудотворець. Багато архітектурних пам’яток самих різних епох розташовані по всій території Туреччини – руїни Трої, Мілета, Прісни, Дідіми, Конья, руїни Пергама, Ефес, Геркулесови Врата, порт Боррус, Каппадокія, храм Афіни.
Транспорт: Автобус: найважливіший засіб сполучення, як по країні, так і в містах. Міські автобуси майже завжди переповнені, тому туристам не рекомендуються. Таксі: Звичайні таксі обладнані лічильниками. Нічний тариф дорожчий на 50-60%. Працюють також і “долмуші” (маршрутні таксі для кількох пасажирів) з фіксованою вартістю проїзду та зупинками в певних пунктах.
Покупки: Туреччина – одна з найдешевших країн Середземномор’я. У Туреччині величезний вибір товарів: шкіряні вироби, килими, кераміка з Кютахьї, мундштуки і трубки з сепіоліту, вази і прикраси з оніксу, рушники та купальні халати з Бурси, срібні прикраси, вироби з міді, і бронзи. Модний одяг дуже дешевий, але взуття досить низької якості, тому його краще не купувати. У Стамбулі знаходиться Великий Стамбульський базар (Капали Чарші), в центрі якого ви побачите Старий Бадестан, де торгують стародавньою зброєю та східними древностями, і єгипетський базар прянощів. Торг можливий і доречний – інакше вас не зрозуміють.
Чайові: В ресторані 10% від рахунку, носильнику 1 долар, в таксі – округліть суму.
Традиційна кухня: Характерні страви: пшеничний рисовий плов, «кебаб» – шашлик всіх видів, “кефте” – котлети, “долма” – фаршировані м’ясом і рисом овочі, «берек» (листкове тісте, фаршировані сиром зі сметаною чи молотою м’ясом), пастірма. Овочеві страви представлені різноманітними рагу. Східні солодощі, «кава по-турецьки”. Відомі з античних часів тістечка «баклава».
Телефони: Міжнародний код країни: +90 Коди деяких міст: Анкара 312 Стамбул 212 або 216 Ізмір 232 Бурса 224 Конья 332 Анталія 242 Деякі корисні телефони: Поліція 115 Швидка допомога 112 Допомога при нещасному випадку або дорожній аварії: 247-06-99
Посольства і консульства: Посольство Турецької республіки в Україні
м. Київ, вул. Арсенальна, 18 Телефон: (+38 044) 281-07-50, 281-07-51
Посольство України в Турецькiй Республiцi
Sancak Mahallesi, 206 Sokak N 17, Yildiz Cankaya, Ankara, 06550, Turkey Тел.: (8-10-90312) 441 54 99, (8-10-90312) 440 52 89
Генеральне консульство України в Туреччині м. Стамбул
Адреса: Adakale sok.13, Senlikkoy, Florya-bakikoy/Istanbul, Turkey Тел.: +10-90 (212) 663-76-88 Факс: +10-90 (212) 652-18-76

Category: Країни


Коментування заблоковано.