Угорщина

Столиця: Будапешт
Загальні відомості про країну: Країна в Центральній Європі.
Максимальна відстань з півночі на південь – 268 км, зі сходу на захід – 528 км.
Офіційна мова: Угорська. Відноситься до фіно-угорської мовної групи і повністю відрізняється від інших європейських мов.
Клімат: Помірно- континентальний.
Візовий режим: Потрібна Шенгенська віза. Вартість 35 Євро.
Митниця: Дозволено ввозити предмети особистого вжитку.
Сигарет 200 шт., або сигар 50, Міцних алкогольних напоїв – 1 л, 2 л вина.
Дозволений ввіз 350 тис. форинтів на особу. Валюту можна ввозити в необмеженій кількості, однак вивозити валюту без належного дозволу можна не больш ніж на 100 тис. форинтів.
Гроші: Офіційна грошова одиниця в Угорщині – форинт (1 фор. = 100 філлерам).
Визначні пам’ятки: Будапешт – найпопулярніше місто серед відвідувачів Угорщини. Там можна відвідати національний історичний музей Угорщини, угорський художній музей і угорський національний природничий музей. В Секешфіхерварі є музей античних експонатів і собор XVIII ст., а в Сольноке – археологічний музей. В Мишкольці знаходиться музей скіфської культури і предметів Бронзового віку. Місто Печ знамените собором XI ст. і двома турецькими мечетями. В Шомбателі можна ознайомитися з залишками давньоримського поселення, єпископським палацом XVIII ст., а в Естергомі – з найбільшим собором країни. В Дьєрі є собор XII ст., готична капела Хедерварі XV ст., єпископський палац і церква Св. Ігнатія. Курорти: Курортний регіон озера Балатон, більш ніж 150 мінеральних джерел, гаряче озеро Хевіз. Бальнеологічні курорти: Будапешт, Балатонфельдвар, Балатонфюред, Хевіз, Дебрецен, Хайдусобосло, Шарвар.
Транспорт: Громадський транспорт в Угорщині розвинений дуже добре. Автобусні і тролейбусні маршрути є у всіх містах.
В Будапешті – автобуси, трамваї, троллейбуси, метрополітен (2-й після Лондонського). Отримані заздалегідь квитки дійсні на всі види громадського транспорту на 1 проїзд (без пересадки!). Квиток слід прокомпостувати. Дешевше купити туристичний проїздний квиток на 1 чи 3 дні.
Орендувати автомобіль можуть особи з 21 року (в деяких фірмах – з 18 років), котрі проживають на території Угорщини (наприклад, готель), при наявності прав і кредитної карточки (або під заставу). Дійсні міжнародні правила дорожнього руху. Застосування фар ближнього світла за межами населених пунктів обов’язково і вдень.
Покупки: В Будапешті продуктові магазини і торгові центри з понеділка по п’ятницю зазвичай відкриті з 07:00 до 19:00, в суботу – з 07:00 до 13:00. По неділях до 14:00 відкриті тільки деякі великі торгові центри. В столиці немало приватних магазинів, де продукти продаються цілодобово. Магазини одягу та інших споживчих товарів та універмаги працюють з 10:00 до 18:00 в будні, по суботах – з 09:00 до 13:00.
Чайові: В угорських ресторанах в ціни меню не включається обслуговування, тому, як правило, на чай дають10-20% від кінцевої суми. Те ж відноситься до перукарень, косметичних салонів, таксі та інших видів послуг.
Телефони: Міжнародний код Угорщини – 36 код Будапешту – 1

Category: Країни


Коментування заблоковано.