Узбекістан

Столиця: Ташкент
Час: +5 до Гринвіча
Загальні відомості про країну: Узбекистан — держава в Центральній Азії. Межує з Казахстаном на півночі і північному сході, з Туркменістаном на південному заході, Афганістаном на півдні, Таджикистаном на південному сході і Киргизстаном на північному сході.
Офіційна мова: Державна мова в республіці Узбекистан – узбецька. У містах Бухара і Самарканд, однак, основна мова спілкування серед місцевих жителів – таджицька. Російська мова дуже поширена, і на ній можуть спілкуватися до 80% населення.
Населення: Населення – 28 млн. чоловік, з них 37% – міське і 63% – сільське.
Основні релігії: За офіційними даними мусульман в країні 88%, православних – 9%.
Клімат: Клімат різко континентальний. Середня температура – січня +4 до -8C. Літо жарке і сухе. У літній період температура коливається від +35 до +45C. Осінь достатньо тепла. У цей час на базарах найбільша кількість чудових, знаменитих узбекистанських фруктів та овочів. Температура повітря в цю пору року складає близько 13C. Територія Узбекистану різноманітна, але великі території цієї країни малопридатні для життя: це пустелі, степи та гори. Міста Узбекистану, навколо яких зосереджене життя народу цієї країни, знаходяться в долинах річок.
Візовий режим: Для громадян України візи не потрібно.
Гроші: Усі грошові розрахунки проводяться в сумах (UZS) – національній валюті Республіки Узбекистан.
Визначні пам’ятки: Ташкент, гори Чимган, Самарканд, Бухара.
Традиційна кухня: В узбецькій кухні існує більше тисячі національних страв і близько 100 способів приготування узбецького плову. У кожній області республіки його готують по-своєму. Калорійність та екологічна чистота місцевих харчових продуктів унікальна. Приголомшливі на смак фрукти та овочі, вирощені під ласкавим східним сонцем також є компонентами узбецької кухні.

Category: Країни


Коментування заблоковано.