Україна

Столиця: Київ 
Час: Київський
Загальні відомості про країну: Найбільна держава Східної Європи, площа 603,7 тис. кв. км.
Територія України лежить на межі західних і східних народів і культур.
Україна безпосередньо межує з сімома країнами світу: на північному заході і заході — з Польщею, на заході — із Словаччиною та Угорщиною; на південному заході — з Румунією і Молдовою; на сході і північному сході — з Росією; на півночі — з Білоруссю. Морські кордони України мають довжину 1 959 км.
На рівнинній території України поширені широколисті і мішані лісові, лісостепові, степові та сухостепові ландшафти помірного поясу. І тільки на південних схилах Кримських гір знаходяться субтропічні ландшафти середземноморського типу.
На півдні — Кримські гори (висотою до 1545 м, г. Роман-Кош), на заході — Українські Карпати (висотою до 2061 м, г. Говерла).
Офіційна мова: Українська.
Населення: 73% українці, 22% росіяни, 5% білоруси, молдавани, татари, євреї та ін.
Основні релігії: 76% православні, 13.5% греко-католики.
Клімат: На більшій частині території України клімат помірно континентальний, з чітко вираженими сезонами, і лише на південному березі Криму він замінюється на субтропічний. У південних та західних районах країни клімат більш м’яко, ніж у північних і східних. На півночі України середня температура найхолоднішого місяця, січня, становить -7 градусів; в центральних областях вона збільшується до -5, а в Криму, в залежності від місця розташування, змінюється від -0,5 до +4. Літо в Україні тепле, з середньою температурою липня +18-20 градусів, а в Криму – +22 градуси.
Гроші: 1 гривня = 100 коп.
Визначні пам’ятки: У списку ЮНЕСКО 5 об’єктів: 1)Софійский собор і 2)Києво-Печерская лавра у Києві, 3)Історичний центр Львова, 4)Пункти геодезичної дуги Струве (Хмельницька і Одеська області), 5)Незаймані букові леси Карпат.

«Сім чудес Украї?ни» — сім історико-культурних пам’яток України. Список складено за версією оргкомітету всеукраїнської акції “Сім чудес України” 21 серпня 2007. Заповідник «Кам’янець» (Кам’янець-Подільський), Києво-Печерська Лавра (Київ), Софіївка (Умань), Софія Київська (Київ), Херсонес Таврійський (Севастополь), Хотинська фортеця (Хотин), Хортиця (Запоріжжя).

Традиційна кухня: Відомий на весь світ український борщ, налічується до 30 видів (полтавський, київський, львівський та ін.).
Розповсюджені вареники з різною начинкою, пампушки, галушки, та ін.

Category: Країни


Коментування заблоковано.