Хорватія

Столиця: Загреб
Час: Відстає від Київського на 1 год.
Загальні відомості про країну: Географічне розміщення:
Країна має надзвичайно красиву природу і вважається одним з екологічно найчистіших місць в світі.
Хорватія розташована в південній частині Європи, її площа складає 56 691 кв. км. Більша її частина розташована на материку, на півночі – півострів Істрія. Фактична довжина узбережжя складає 1278 км, а з островами – 5 789 км. Вздовж берегів розташовані 1185 островів (найбільші з них о. Крк, о. Црес, о. Паг, о. Хвар, о. Брач, о. Корчула, о. Мльєт) і маленьких острівків, 66 з яких населені. З заходу Хорватію омиває Адріатичне море. Значну територію займають гори середньої висоти, рівнини – в центральній частині Хорватії, на заході півострова Істрія, в середній Далмації – на узбрежжі Адріатичного моря.
Вже декілька років підряд комісія ЮНЕСКО присвоює Хорватії “Блакитний прапор” за найчистішу акваторію Середземноморського узбережжя. Соснові ліси межують тут з тропічними рослинами, а прозорість води досягає 50 метрів. Крім Адріатичного узбережжя, Хорватія славиться своїми термальними і мінеральними джерелами. На її території розташовані 7 дивовижних національних парків. Три з них розташовані на прибережних островах.
Офіційна мова: Хорватська (відноситься до групи слов’янських мов, латинський алфавіт).
Населення: 4,5 млн. осіб
Основні релігії: Католики (76,5%), православні (11,1%), мусульмани (1,2%), протестанти (1,4%).
Клімат: Завдяки унікальному середземноморському клімату, Хорватія користується великою популярністю серед туристів. Середньорічна кількість сонячних годин – 2600, середня температура моря в літній період – 25-27°С, повітря – 30-31°С.
Візовий режим: В’їзна віза для громадян України оформляється в посольстві Хорватії в Києві.
Митниця: Безмитне ввезення: 1 л міцних алкогольних напоїв, 2 л вина, 200 шт. сигарет.
Гроші: Грошова одиниця – хорватська куна. 1 куна (Kn) = 100 ліпам.
Визначні пам’ятки: Римська античність особливо відчувається в Пулі (Амфітеатр, котрий прекрасно зберігся, арка Сергієваца і храм Августа) і в Спліті (монументальний палац Діоклетіана, IV ст). Романський стиль характерний для Крка, Раба і Трогіра (кафедральний собор і портал Радована, 1240 рік), готичний – для Пазіна, Загреба (“найсхідніший” кафедральний собор XIII ст.) і Стона, ренесанс визначив вигляд Осору, Пага, Шибеника, Хвара, Корчулі і Дубровника, бароко – Вараждина, Біло-вару, Вуковару, а в XIX столітті Рієки, Осієка і знову Загреба. Неможливо оминути майже сто храмів і церков періоду давньохорватського королівства IX-XII ст., прикрашених незвичними барельєфами, котрі зберегли свій первинний вигляд. Особливо хочеться відзначити дерев’яні ворота майстра Бувіне (початок XIII ст.) в Спліті з 38 барельєфами, котрі розповідають про життя Христа.
Спліт и Дубровник занесені в ЮНЕСКО в книгу пам’ятників культури світового значення. Дубровник, побудований в XIII ст., за кількістю прекрасно збережених до наших днів пам’ятників епохи Ренесансу (фортечні стіни, суспільні споруди, церкви, будинки і палаци) можна порівняти в Європі тільки з Венецією чи Амстердамом. Може здатися неймовірним, що в такій невеликій державі, як Хорватія, може існувати стільки памятників світового значенння: острів Шипан (епоха Ренесансу), кафедральний собор в Шибенику (Юрай Далматинац, XV ст., єдиний в Європі собор, побудований з камяних плит), капличка в Трогірі (Никола Фірентінац, XV ст., в ній нараховується 150 скульптурних і барельєфних зображень людського обличчя), коло вісімдесяти оригінальних літніх резиденцій знаті, побудованих в епоху Ренесансу в республіці Дубровник (XVI ст.) та інші.
На півночі країни Ренесанс має свої цікаві риси. Північні міста виконували функції фортеці і будувалися виключно для захисту від нападів турків. З п’ятдесяти таких фортець щонаменше дві обов’язково слід відвідати: овальний Великий Табор з могутніми вежами (XVI століття) і Карловац, “ідеальне” місто, побудоване в епоху Відродження в формі шестикутної зірки (1579 р.). В Славонії і в “заповітному” Загір’ї недалеко від Загреба збереглись численні замки знаті.
Транспорт: Міжнародний аеропорт Загреба знаходиться за 17 км від центру міста.
Міжнародні аеропорти є також у Спліті і Дубровнику.
Оренда автомобіля
Машину на прокат можна брати по міжнародних правах. Оренда автомобіля за добу від 30$. Максимально допустима швидкість в містах – 50 км/год, на звичних дорогах – 80 км/год, на автобанах – 130 км/год.
Чайові: Чайові залишають в готелях, ресторанах, таксі, гідам на екскурсіях. Ресторани: 10%; бари, таксі: округлити рахунок.

Category: Країни


Коментування заблоковано.