Чеська Республіка

Столиця: Прага
Час: Час відстає на 1 год. від київського
Загальні відомості про країну: Країна межує з Німеччиною, Польщею, Словаччиною та Австрією. Рельєф місцевості Чехії достатньо різноманітний. На півночі та північному-заході природній кордон Чехії складають Рудні гори, а також відроги Судет, а з південного-заходу та півдня гірський масив Шумава, порослий лісом. Чехія розташовується на Чесько-Моравській височині, котра формує вододіл між великими ріками – Ельбою (Лабою) і Дунаєм. Крім високих гірських масивів, порослих лісом, в Чехії є родючі рівнини і знамениті Чеські ліси, а також численні ріки і озера.
Офіційна мова: Державна мова – чеська, яка відноситься до групи західнослов’янських мов. Мовою ділового спілкування може бути англійська та німецька, старше покоління непогано володіє російською та німецькою мовами. Немало слів на чеській мові близькі по значенню українським словам.
Населення: 10 330 000 чол. Національний склад – 81,3 % чехів, 13,7 % жителей Моравії и Сілезії, 5 % інші національні групи, серед яких: німці (50 тис. чол.), цигани (300 тис. чол.) і євреї (2 тис. чол). Стриманість по відношенню до іноземців – характерна риса чехів.
Основні релігії: Більша половина населення країни вважає себе атеїстами. Віруюча частина населення (близько 39,2%) – в основному католики. Існує також немало християнських общин інших конфесій: православна, іудейська та найбільша – гуситська.
Клімат: Клімат Чехії є сприятливим для проживання. Країна розташована в зоні переходу від середньоєвропейського морського клімату до континентального східноєвропейського, тобто знаходиться в кліматично сприятливому регіоні помірного поясу Північної півкулі. Зима – помірна, літо – тепле. Середньодобова температура у найхолоднішому місяці зими, січні, коливається в межах – 5 °С , у найтеплішому місяці літа – близько + 20 °С.
Здоров’я: Потрібен страховий поліс. При нещасному випадку чи раптовому захворюванні іноземці повинні звернутися у швидку допомогу, звідки вони у випадку необхідності будуть направлені у відповідну клініку.
Митниця: Дозволено безмитне ввезення в країну подарунків на загальну суму 3000 крон. Дозволено вивіз подарунків та сувенірів на необмежену суму. При в’їзді в країну можна безмитно захопити з собою 200 сигарет, 1 л міцних спиртних напоїв і 2 л вина. На вивіз аналогічної продукції з Чехії ніяких обмежень немає. Не має обмежень на вивіз і ввіз іноземної валюти, іноземних платіжних документів, іноземних цінних паперів, оформлених в іноземній валюті. Без дозволу Чеського національного банку допускається ввіз і вивіз з країни дійсних чеських банкнотів і монет, їх переведення в іншу країну чи з іншої країни, ввіз і вивіз платіжних документів і цінних паперів в чеській валюті на суму не більше 200 000 Кc. На ввіз і вивіз золота, золотих монет мусить бути оформлена декларація.
Гроші: Національна валюта – чеська крона (Кc). Постійно в обороті знаходяться банкноти різного номіналу: в 20 Кc, 50 Кc, 100 Кc, 200 Кc, 500 Кc, 1000 Кc, 2000 Кc, 5000 Кc. Монети -10 Hal, 20 Hal, 50 Hal.
Визначні пам’ятки: Чеська Республіка надзвичайно насичена історичними місцями, пам’ятками архітектури, котрі добре збереглися. Так Пльзень, Чеське Будейовіце, Градец Кралове, котрі є центрами національних заповідників, засновані в 13 столітті і зберегли велику кількість історичних пам’ятників. Прага, Кутна Гора, Чеський Крумлов, Тельч і комплекс замків Леднице-Валтіце, паломницький храм Св. Яна Непомуцького на Зеленій горі визнані пам’ятниками, котрі мають міжнародне значення (охороняються ЮНЕСКО). Відомі на всю Європу курорти: Карлові Вари, Маріанські Лазні, Франтішкові Лазні. Саме тут відпочивали такі відомі письменники, композитори і політики як Шиллер і Гоголь, Бетховен і Бах, Карл Маркс і Бісмарк. Традиційна область чеського туризму – це води. Вже в середньовіччі знали цілющі властивості багатьох місцевих мінеральних і термальних джерел. Любителям зимового спорту пропонуємо провести відпуск в місцях, котрі стали вже традиційними центрами лижників: Крконоше, Шумава, Бескиди, Єсеникі, Їзерські гори, Орлицькі гори. Музеї і галереї в Чехії працюють щоденно, крім понеділка, з 10 до 17 або 18 год. Пам’ятки історії (фортеці, замки і т. п.) під час туристичного сезону (з 1 травня по 30 вересня) працюють щоденно з 8 до 17 год., крім понеділка і днів, котрі передують державним святам. Обідня перерва буває з 12 до 13 год. З квітня по жовтень фортеці та замки відкриті тільки по суботах і неділях, в будні дні тільки для груп за попередньою домовленістю. Взимку деякі фортеці і замки закриті для туристів.
Транспорт: Празький аеропорт Рузіне розташований 15 км на північний-захід від центру Праги. Від аеропорту до Праги можна дістатися на таксі, автобусі з пересадкою на метро, чи на маршрутному автобусі Чеських авіаліній. В Празі працюють представництва практично всіх відомих авіакомпаній світу. Чеська Республіка має прямі повітряні зв’язки з багатьма країнами світу. Крім Праги, аеропорт мають такі міста, як Острава, Брно, Карпові-Вари, Пардубіце. Залізничний транспорт Центральний празький залізничний вокзал розташований в самому центрі міста в 5 хвилинах ходьби від Вацлавської площі. Територія Чеської Республіки покрита густою сіткою залізничних і автобусних ліній. Чеська Республіка є транзитною державою багатьох міжнародних поїздів. В Чеській Республіці працює багато приватних пунктів прокату автомобілів. Автомобіль можна арендувати разом з водієм.
Покупки: В чеських магазинах покупцю запропонують товар в асортименті, який відповідає європейським стандартам. Однак особливу увагу слід звернути на товари сучасного промислового виробництва Чехії – це богемський кришталь, фарфор і скло, шкіргалантерея, ювелірні вироби з золота, біжутерія. Любителі предметів мистецтва можуть придбати цікаві речі в чеських галереях і антикварних магазинах. В Чехії нема єдиного часу роботи магазинів. В робочі дні магазини відкриті зазвичай з 9 до 18 год., по суботах – до 13 год. Продуктові магазини, як правило, працюють з 6 год. ранку. Все більше магазинів працює по вихідних. В деяких магазинах і готелях можна розрахуватися міжнародними кредитними картками Access, American Ехрress, Carte Blanche, Diner’s Club, Eurocard/Mastercard, VISA и др.
Чайові: Насамперед слід мати на увазі, що чайові залишають тільки в тому випадку, якщо у Вас дійсно добре обслужили. В залежності від суми можна дати чайові, округливши оплату або заплативши 5-10% від нього. Чайові платять в ресторанах, за таксі, послуги гідів.
Телефони: Код Чехії – 42. Код Праги – 02. Всі телефонні переговори в Чехії платні, в тому числі і по місту. Краще телефонувати за пільговими тарифами після 20:30. Телефони-автомати двох типів: для монет і карток.
Посольства і консульства: Посольство України в Чеськiй Республiцi Сh De Gaulla 29, Praha 6, Bubenec 160 00. Контактна інформація сайт: www.ukrembassy.cz Тел.: (8-10-4202) 33 34 20 00, (8-10-4202) 33 32 13 19

Консульства Чеської республіки в Україні 1) Консульський відділ Посольства Чеської Республіки в Україні м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 58 Телефон: (+38 044) 238-26-41, 238-26-42 Факс: (+38 044) 272-62-04. 2) Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові 79057, м. Львів, вул. Антоновича, 130А Телефон: (+38 032) 976-893, (+38-032) 976-896 E-mail: lvov@embassy.mzv.cz

Category: Країни


Коментування заблоковано.