Чорногорія

Столиця: Подгоріца
Час: Час відстає від київського на 1 год.
Загальні відомості про країну: Республіка Чорногорія розташована в Південній Європі, на Балканському півострові. На півночі і сході межує з Сербією, на південному сході з Албанією, західні сусіди – Хорватія, Боснія і Герцеговина. На півдні Чорногорія відділена від Італії Адріатичним морем. Протяжність морського узбережжя країни складає 293 км.
Найвища вершина: Боботов кук (гора Дурмітор) 2522 м н.р.моря.
Офіційна мова: сербсько-хорватська
Населення: 620 тис. чоловік
Основні релігії: домінуючою релігією є православ’я (70% населення), національні меншини – іслам (20%) і католицизм (4%).
Клімат: Типовий середземноморський – жарке та сухе літо (повітря +28 +32°С, вода в морі +22 +26°С) і м’яка зима +8 +10 °С. Купальний сезон починається з травня і продовжується до кінця вересня. Чорногорія по кількості сонячних днів поступається лише Кіпру (у Європі). Температура моря протягом семи місяців коливається від +20°С до +26С°. Прозорість морської води становить 38 – 55 м у глибину.
Здоров’я: Водопровідна вода смачна і придатна для пиття. Молоко пастеризоване, всі молочні продукти також вважаються безпечними для вживання.
Візовий режим: При перельоті до Чорногорії літаком віза не потрібна, достатньо тільки ваучера.
Подорожуючи автомобільним транспортом, потрібна угорська і сербська транзитна візи.
Митниця: В країну дозволяється ввозити і вивозити будь-яку кількість задекларованої валюти. З ввезення та вивезення предметів особистого користування обмежень не встановлено.
Гроші: Грошова одиниця – євро.
Визначні пам’ятки: Історичним і культурним центром Чорногорії є місто Цетін’є – давня столиця Чорногорії. Тут розташовані палац короля Миколая і монастир, якому зберігається нетлінна рука Іоанна Хрестителя, а також музей-резиденція найпопулярнішого правителя Чорногорії Петра Негоша.
Монастир Острог. Він висічений в скелі високо в горах, і перше враження, яке складається у відвідувача, – що монастир буквально висить в повітрі. У монастирі зберігаються мощі св. Василя Острозького. Цей православний монастир є у світі єдиним, який крім людей православних, також відвідують католики і мусульмани. Близько від монастиря перебуває джерело святої води.
Стародавньє місто Котор сьогодні перебуває під захистом ЮНЕСКО. Тут на кожному кроці зустрічається безліч історичних і культурних пам’яток: годинникова вежа, церква Святого Луки, Палац князя, театр Наполеона, однак головною визначною пам’яткою є Собор Святого Трипуна, побудований у дванадцятому столітті.
Природні пам’ятки:Найбільше озеро: Скадарське озеро – 391 кв. км. Найглибша ущелина: каньйон річки Тари 1300 м глибина. Найбільша бухта: Боко-Которська затока.
Покупки: Часто привозять з Чорногорії як сувеніри: червоне сухе вино «Vranac», перекладається як “Кінь вороний”, негушській пршут.
Традиційна кухня: Cлов’янська кухня з елементами середземноморської – м’ясні страви, в основному, з баранини і свинини, дари моря, фрукти, овочі. У кухні Чорногорії багато страв з риби і морепродуктів. Популярні місцеві вина (“Вранац”, “Крстач”) і виноградна горілка – ракія.
Телефони: Телефонний код Чорногорії – 381. Телефонні розмови з готелів дорогі, економніший варіант – дзвінки з пошти. Зручніше ж всього користуватися послугами місцевих операторів мобільного зв’язку. Усі вхідні дзвінки – безкоштовні. Пакет (8 -10 євро) та картки оплати (5,10 або 15 євро) продаються на пошті, в магазинах і кіосках.
Посольства і консульства: Посольство України в Чорногорії
Адреса: 81000, Чорногорія, м.Подгоріца, вул. Сердара Йола Пілетіча, 15
Тел.: (8 10 382) 20 227 181

Category: Країни


Коментування заблоковано.